Żurawie HMF – od zamówienia do realizacji

hds HMF 7020

W skrócie wygląda to tak, że klient składa zamówienie, wpłaca zaliczkę i po prostu oczekuje na termin odbioru sprzętu. Co się dzieje pomiędzy? Uchylamy rąbka tajemnicy!

Krok pierwszy – kontakt klienta z HMF Polska

Klienci docierają do nas różnymi kanałami. Część klientów doskonale zna markę HMF, część trafia na nas w sieci, są klienci, którzy do nas wracają, bo już kiedyś kupili żuraw HMF i chcą rozszerzyć swój park maszynowy o kolejne urządzenie. Są tacy, którzy kupili dźwig HMF używany za granicą i przekonali się, że jest to sprzęt naprawdę wysokiej jakości i teraz chcą już zainwestować w maszynę prosto z fabryki. Są oczywiście przetargi i postępowania publiczne. Jest część klientów, która bardzo dobrze wie, czego potrzebuje, jaka specyfikacja ich interesuje, ale to rzadkość. Dużą gamę naszych klientów stanowią przedsiębiorcy, którzy potrzebują poprowadzenia krok po korku i dobrania takiej specyfiki maszyny, która w przypadku ich firmy sprawdzi się najlepiej.

Doradztwo

Może to mało popularne podejście, ale zależy nam na tym, żeby klienci dobrze wydawali swoje pieniądze – to znaczy otrzymywali maszyny, które faktycznie odpowiadają na ich potrzeby teraz i w najbliższej przyszłości. Nie sprzedajemy pojazdów pomników – czyli takich, które choć w teorii znakomicie wyposażone, w ogóle nie nadają się do pracy w terenie. Zdarza się, że klient obejrzy naszą stronę internetową, albo przeczyta jakiś artykuł i wie, jakiego chciałby kupić żurawia – oczywiście bywa, że ten traf jest celny, częściej jednak w trakcie konsultacji okazuje się, że lepszy byłby dla klienta zupełnie inny model żurawia przenośnego. Rolą zespołu handlowego jest nie tylko doradzać, ale też przewodzić – proponować czasem innowacyjne, niestandardowe lub rzadko spotykane rozwiązania z przekonaniem, że są one najlepsze dla danego klienta. Dlatego właśnie do branży budowlanej często polecamy żurawie HMF montowane na konsoli, które w świadomości klientów są jeszcze mało obecne, a zdecydowanie zasługują na uwagę. Warto też pamiętać o tym, że nasz zespół handlowy zajmuje się nie tylko wyspecyfikowaniem żurawia, ale też doborem odpowiedniego nośnika (podwozia) pod żuraw samochodowy oraz zaprojektowania zabudowy. Znakomita większość naszych kontraktów to kompletny pojazd – czyli dźwig samochodowy, podwozie i zabudowa. Nasi klienci mogą więc liczyć na kompetentną i przede wszystkim kompleksową pomoc w temacie doboru nowej maszyny dla swojego przedsiębiorstwa.

Koniecznie zapoznaj się też z artykułem: Żurawie samochodowe HDS – jakie modele znajdziecie w ofercie HMF Polska?

Oferta i zamówienie

Kiedy oferta jest już gotowa, klient ma czas na zapoznanie się z jej warunkami cenowymi i formalnymi. W przypadku mniejszych przedsiębiorstw proces decyzyjny przebiega zwykle sprawniej, większe firmy często mają swoje wewnętrzne procedury i regulaminy. Rozumiemy to. Profesjonalne doradztwo i brak pośpiechu to nasz wyróżnik – wielu klientów musi dojrzeć do decyzji o zakupie – zdarza się, że od pierwszego kontaktu do sfinalizowania kontraktu mijają tygodnie, w szczególnych przypadkach nawet miesiące – ale dla nas jest to zrozumiałe. Zawsze stoimy frontem do klienta i tam, gdzie możemy – wspieramy, doradzamy, pomagamy.

Złożenie zamówienia w fabryce

Gdy otrzymujemy oficjalne zamówienie od klienta, kierujemy je do fabryki w Danii. Ten etap przebiega bardzo sprawnie, bo przez lata współpracy zdążyliśmy już wypracować wewnętrzne procedury, które wspierają nas w codziennej pracy i minimalizują ilość tzw. „papierkowej roboty”. Gdy fabryka potwierdza przyjęcie zlecenia, od razu otrzymujemy dokładny termin realizacji. Oczywiście klient już na etapie oferty zna przewidywany czas realizacji projektu, ale po złożeniu faktycznego zamówienia dostajemy swoje miejsce w kolejce i zyskujemy pewność, że termin zostanie utrzymany.

Akcesoria dodatkowe

Żuraw trafia na produkcję, a tymczasem w Polsce zamawiane są akcesoria dodatkowe. Nasze żurawie możemy wyposażyć w różnorodny osprzęt. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się akcesoria duńskiej marki BSV (zajrzyj do artykułu: BSV – niezawodne akcesoria do żurawi HMF). Znajdziemy tu na przykład łyżki do materiałów sypkich, widły paletowe, chwytaki, czy rotatory.

Zabudowa żurawia

Gdy żuraw jest już wyprodukowany przez fabrykę HMF, zostaje on przetransportowany na palecie do firmy zabudowującej. Po zamocowaniu na ramie pojazdu do gry wkracza serwis żurawi HMF, który podłącza elektrykę, hydraulikę i kalibruje żuraw. Tak przygotowany sprzęt jest zgłaszany do Urzędu Dozoru Technicznego. Po przeprowadzeniu czynności dozorowych i po przeszkoleniu operatora, pojazd z żurawiem hds zostaje przekazany w ręce klienta.

Obsługa posprzedażowa

Klient cieszy się nowym pojazdem w swoim parku maszynowym, ale na tym przygoda z HMF Polska się nie kończy. Ba! Zaryzykujemy nawet stwierdzenie, że w tym miejscu dopiero akcja się rozkręca. Każdy żuraw HMF objęty jest opieką serwisu HMF, co oznacza, że to właśnie nasz zespół serwisowy pojawia się u klienta na przeglądach gwarancyjnych i konserwacyjnych. W razie potrzeby klient może zamówić u nas akcesoria i części zamienne do dźwigów HMF. Każdy żuraw samochodowy HMF trafia też do naszej bazy, więc mamy pełen ogląd na jego historię – nawet jeśli w przyszłości klient zdecyduje się go sprzedać, będziemy wiedzieć, co w tzw. międzyczasie działo się z tym hdsem.

Żurawie samochodowe HMF cieszą się od lat mocną opinią na rynku. Nie ma się co dziwić – szeroka gama żurawi, doradztwo na najwyższym poziomie, doskonała obsługa posprzedażowa, duża dostępność części zamiennych, a do tego wyspecjalizowany serwis, który znakomicie radzi sobie w każdej sytuacji. Rozważasz zakup żurawia dla swojego przedsiębiorstwa? Zachęcamy do zapoznania się z ofertą HMF Polska. 

Zajrzyj też do innych artykułów na naszym blogu!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Podoba Ci się ten blog? Zajrzyj też tutaj: