BSV – niezawodne akcesoria do żurawi HMF

W tym roku marka BSV obchodzi 60-lecie istnienia. Z tej okazji przygotowaliśmy wyjątkowy wywiad z naszym niezawodnym partnerem biznesowym. Zapraszamy do lektury.

Z Jasna Lagumdzija (BSV) rozmawia Karolina Gruza (HMF Polska).
English version below.

BSV to solidny partner HMF Polska. Firma ta powstała w 1960 roku w Danii i specjalizuje się w opracowywaniu, produkcji i sprzedaży akcesoriów do dźwigów. Co możemy znaleźć w asortymencie BSV?

Produkty BSV są podzielone na 4 główne kategorie:

  • mechaniczne chwytaki nożycowe
  • widły dźwigowe
  • chwytaki hydrauliczne
  • chwytaki elektrohydrauliczne dla sektora WTE

Najlepiej sprzedającym się aktualnie produktem jest…?

Śmiało możemy powiedzieć, że wszystkie nasze produkty dobrze się sprzedają. Ponieważ prowadzimy sprzedaż w różnych sektorach i na różnych rynkach zagranicznych, to wyniki sprzedażowe poszczególnych produktów różnić się będą właśnie od tych rynków i od zapotrzebowania klientów. Niektóre z naszych produktów mogą być używane na jednych rynkach, podczas gdy na innych nie znajdą zastosowania. Na przykład zauważyliśmy, że sprzedajemy znacznie więcej wideł do palet na rynkach, na których towary są paletyzowane i więcej chwytaków na rynkach, na których paletyzacja nie jest tak powszechna. Mimo wszystko jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych wyników, które umożliwiają stały rozwój firmy i rozszerzanie oferty o nowe produkty.

Panowie Allan i Flemming – właściciele marki BSV

Co odróżnia produkty BSV od produktów konkurencyjnych marek?

Po pierwsze produkty BSV znane są z wysokiej jakości i niezwykłej trwałości. Stale zdarzają się sytuacje, gdy dzwonią do nas klienci proszący o części zamienne do urządzeń dźwigowych BSV starszych niż 20 i 30 lat, i to nas w ogóle nie dziwi!

Po drugie nadzorujemy całą produkcję, która znajduje się w Vejen w Danii. Wszystkie nasze artykuły są wytwarzane na miejscu, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad każdym etapem produkcji i możemy elastycznie reagować na różnorodne problemy, czy wyzwania. Oprócz tego wszystkie nasze towary są testowane przed dostawą i dostarczane z pełną dokumentacją.

Niebagatelne znaczenie ma fakt, że posiadamy własny dział rozwoju i technologii. Towarzyszymy klientowi w całym procesie zakupowym i nie tylko. Oferujemy wsparcie w dostosowaniu naszych produktów do indywidualnych i specjalistycznych potrzeb klientów.   Najważniejszym jednak aspektem jest to, że jesteśmy w stanie wyprodukować akcesoria pod indywidualne zamówienie klienta – chwytaki, widły paletowe o specjalnych wymiarach? Dla nas to nie problem! Która inna firma na rynku może się tym pochwalić?

W jakich branżach obecne są produkty BSV?

Oferujemy szeroką gamę wysokiej jakości produktów małym przedsiębiorstwom, przemysłowi betoniarskiemu, kupcom budowlanym, firmom przemysłowym i sektorowi WTE. W naszej ofercie znajdują się chwytaki nożycowe do podnoszenia elementów betonowych, barier drogowych, rur, betonowych prefabrykatów, drogowych ekranów akustycznych i innych.

Jak wygląda Wasza sieć sprzedaży? W ilu krajach występuje BSV?

Jesteśmy lokalną duńską firmą działającą globalnie. Nasze produkty są sprzedawane za granicą za pośrednictwem sieci międzynarodowych dealerów i jesteśmy reprezentowani w krajach skandynawskich, Finlandii, w Polsce, Wielkiej Brytanii, Holandii, Francji, Kanadzie, na Bliskim Wschodzie, w Australii.

Jasna, co robisz w BSV? Jakie są twoje obowiązki? Jak wygląda Twój zespół?

Pracuję dla BSV od pięciu lat. Odpowiadam za marketing naszej firmy i w ścisłej współpracy z naszym dyrektorem i właścicielem firmy, Flemmingiem Jensenem, podejmujemy decyzje, co zrobić, aby nasza firma była jeszcze lepiej widoczna i rozpoznawalna na rynku.  Zajmuję się również sprzedażą i organizacją wyjazdów na  targi branżowe. BSV tworzy silny i zgrany zespół ludzi, których łączą naprawdę dobre relacje. To jedna z mocnych stron naszej organizacji – wspólna gra do jednej bramki.

Czy planujecie w najbliższym czasie rozszerzyć swoją ofertę? Jeśli tak to o jakie produkty?

Właściwie cały czas poszerzamy nasz asortyment i wykonujemy wiele niestandardowych rozwiązań. Słuchamy naszych klientów i obserwujemy zmieniający się rynek, by płynnie reagować na pojawiające się potrzeby. Patrząc na naszą historię, to w ciągu ostatnich 60 lat wyprodukowaliśmy taką ilość specjalnych elementów, że dziś trudno je zliczyć.

Jaki jest plan na najbliższe lata?

Jesteśmy już obecni w wielu krajach. Oczywiście chcielibyśmy wejść na nowe rynki, ale zależy nam też na zwiększeniu udziałów w rynkach, gdzie marka BSV już się pojawia (np. w Polsce poprzez współpracę z HMF Polska). Nasze mocne strony to  innowacje, kompetentna i przyjazna obsługa oraz szczególna dbałość o relacje z klientami. Obecnie pracujemy również nad takimi projektami jak automatyzacja i cyfryzacja procesów produkcyjnych, tak by nasza praca była jeszcze bardziej wydajna, a klienci lepiej obsłużeni. Część opracowywanych projektów chcemy zrealizować już w 2021 roku.  

Chwytaki nożycowe BSV do dźwigania rur

Wszystkich klientów zainteresowanych akcesoriami do żurawi i dźwigów marki BSV zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i do zapoznania się z aktualną ofertą.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Podoba Ci się ten blog? Zajrzyj też tutaj: