Żurawie HMF w branży komunalnej

Jednym z filarów naszej działalności jest niewątpliwie branża komunalna. Żurawie samochodowe mają w tym sektorze szereg zastosowań – od transportu odpadów gabarytowych, przez załadunek odpadów zielonych – liści, gałęzi, po opróżnianie dzwonów do selektywnej zbiórki odpadów. Nowoczesne śmieciarki wyposażone w dźwig typu hds są zdecydowanie bardziej efektywne od pojazdów starszego typu. Podniesienie pojemnika przy użyciu żurawia, a  następnie opróżnienie go bezpośrednio do skrzyni śmieciarki trwa zaledwie kilka minut. Samochód z zabudową skrzyniową i żurawiem przeznaczony do selektywnej zbiórki odpadów może zostać wyposażony w kontener ze specjalnymi wewnętrznymi przegrodami, które umożliwiają kolejne opróżnianie dzwonów do zbiórki papieru, szkła i plastiku i nie mieszanie materiałów we wnętrzu kontenera. Żurawie komunalne to jednak nie tylko śmieciarki!

Na uwagę zasługują także pojazdy do utrzymania dróg – w portfolio swoich realizacji mamy żuraw HMF 735 K2 zamontowany na podwoziu Mercedes Axor. Pojazd oprócz tego, że w komplecie występuje z hdsem, to dodatkowo został wyposażony również w lemiesz do śniegu i posypywarkę. Takie połączenie sprawia, że samochód staje się wielofunkcyjnym pojazdem, który znakomicie poradzi sobie w trudnych zimowych warunkach. Co ważne, wiosną można łatwo zmienić przeznaczenie pojazdu i posypywarkę zastąpić innym elementem wyposażenia –np. skrzynią lub kontenerem. Staje się to możliwe dzięki zabudowie hakowej, która pozwala na szybką wymianę akcesoriów w zależności od indywidualnych potrzeb danego przedsiębiorstwa komunalnego.

Hakowce z resztą świetnie sprawdzają się w tej branży. Połączenie podwozia ciężarówki z załadowczym ramieniem okazało się znakomitym sposobem na usprawnienie wielu prac w branży komunalnej i co tu dużo mówić – przyniosło też wymierne oszczędności. Odnosząc się do opisanego wyżej przykładu wystarczy wyobrazić sobie, że zamiast dwóch pojazdów – ciężarówki z kontenerem i hdsem oraz pojazdu komunalnego z lemieszem i posypywarką możemy kupić jeden wielofunkcyjny pojazd, który w zależności od czynników atmosferycznych oraz aktualnego zapotrzebowania będzie pełnił jedną lub drugą funkcję. Przykładów takich jest więcej. Nawet jeśli przedsiębiorstwo komunalne nie od razu decyduje się na wyposażenie swojego pojazdu w dwa lub trzy wymienne elementy, może zrobić to w przyszłości. Zabudowa hakowa pozwala w sposób niemal nieograniczony rozwijać kolejne gałęzie działalności firmy bez wielkich nakładów finansowych.

Inne realizacje dla branży komunalnej:

 • HDS HMF 1730 K3 z otwieraczem do kontenerów, zamontowany na podwoziu Scania ze śmieciarką. Taka konfiguracja maszyny pozwala na szybkie opróżnienie kontenerów na odpady segregowane. Żuraw podnosi kontener i przy użyciu otwieracza rozchyla dno, umożliwiając odpadkom zsunięcie się bezpośrednio do zbiorczego pojemnika śmieciarki. Taka konfiguracja maszyny sprawia, że o transporcie dzwonów do składowiska odpadów w celu ich opróżnienia możemy praktycznie zapomnieć. Tego typu rozwiązanie jest zdecydowanie tańsze i bardziej efektywne niż transport pojedynczych dzwonów w dwie strony.
 • Mniejszy żuraw HMF 975 K2 na podwoziu VOLVO z hakowcem i pojemnikiem kontenerowym świetnie sprawdzi się w do transportu szkła, plastiku i papieru. Pojemniki z odpadami segregowanymi mogą zostać opróżnione bezpośrednio do kontenera lub do wydzielonych boxów. Dla bezpieczeństwa kontener może zostać przykryty znajdującą się na wyposażeniu plandeką, co zapobiegnie mimowolnemu wydostawaniu się odpadków z pojazdu np. podczas wietrznej pogody.
 • Prawdziwą perełką wśród komunalnych realizacji może być również żuraw HMF 735 występujący w duecie z cysterną do transportu wody pitnej. Tutaj również zastosowana została zabudowa hakowa, co sprawia, że cysterna może zostać bezproblemowo zastąpiona np. pojemnikiem kontenerowym.
 • Innym ciekawym przykładem realizacji firmy HMF Polska Sp. z o.o. dla branży komunalnej może być też żuraw HMF 1444Z z chwytakiem do recyklingu. Chwytak tego rodzaju świetnie sprawdzi się przy załadunku złomu, ale nie tylko! Można wykorzystać go także do załadunku innych odpadów – np. odpadów zielonych, czy do przeładunku surowców wtórnych.

Innych przykładów ciekawych realizacji dla branży komunalnej, ale nie tylko warto szukać na naszej stronie internetowej www.hmf.com.pl. A jeśli szukacie Państwo żurawia komunalnego dla siebie, to zachęcamy do kontaktu z działem handlowym. Jesteśmy przekonani, że w szerokiej gamie żurawi marki HMF uda nam się znaleźć rozwiązanie precyzyjnie dopasowane do Państwa potrzeb.

Poznaj inne ciekawe realizacje HMF Polska

 • Żuraw HMF 2820 z ramieniem Fly-jib – zasięg i moc
  Jedną z najświeższych realizacji HMF Polska jest żuraw HMF 2820 K4 z dodatkowym ramieniem łamanym Fly-jib 700K3. Żuraw zamontowany został na podwoziu MAN TGS 26.430 6×4 BL. Na co dzień żuraw pracował będzie dla firmy z branży budowlanej – producenta betonowych prefabrykatów budowlanych, ogrodzeń, słupów energetycznych, płyt drogowych. Klient zdecydował się  na zakup żurawia z …

  Żurawie HMF w branży komunalnej Read More »

 • Używana ciężarówka i nowy żuraw – sposób na oszczędność?
  Montaż nowego żurawia na starej ciężarówce może być znakomitym sposobem na oszczędność. Przykłady takich realizacji? Mamy ich kilka!
 • Żurawie HMF w branży komunalnej
  Żurawie marki HMF świetnie odnajdują się w branży komunalnej. Mogą być stosowane do przewozu odpadów, do transportu dzwonów do selektywnej zbiórki odpadów, a także do utrzymania czystości na drogach. Gdzie jeszcze się sprawdzą?
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Podoba Ci się ten blog? Zajrzyj też tutaj: