Oryginalne części HMF

Kontakt

Łukasz Jasiński
Serwisant

Części zamienne do żurawi i HDS firmy HMF

Oferujemy pełny zakres części zamiennych do żurawi marki HMF. W naszej ofercie znajdziecie między innymi:
 • Uszczelnienia do żurawi HMF
 • Sterowanie radiowe SCANRECO
 • Elektrozawory
 • Plastikowe łańcuchy prowadzące węże
 • Sekcje zaworowe
 • Baterie
 • Siłowniki
 • Filtry powietrza, wkłady do filtrów, filtry oleju, filtry powrotne, filtry wysokiego ciśnienia
 • Czujniki do żurawi
 • Tuleje
 • RCL 5100, RCL 5200, RCL 5300 – ogranicznik udźwigu żurawia HMF
 • Elementy konstrukcyjne do żurawi

Katalog części zamiennych do żurawia

W dokumentacji wydawanej klientowi przy zakupie żurawia (DTRce) zamieszczamy na płycie CD katalog części zamiennych do konkretnego modelu żurawia HMF. Klient, który jest właścicielem hdsu marki HMF, a nie posiada katalogu części zamiennych, może wystąpić do nas z prośbą o udostępnienie takiego dokumentu – wyślemy go mailem bez dodatkowej opłaty. W takim katalogu klient może samodzielnie wyszukać potrzebne części. Poruszanie się po katalogu wymaga jednak pewnej wprawy, dlatego proponujemy klientom również kontakt z naszym działem części zamiennych, który szybko i sprawnie ustali jakie części będą niezbędne, sprawdzi ich dostępność i przygotuje ofertę. Jak długo trzeba czekać na dostawę części? Wszystko zależy oczywiście od indywidualnej sytuacji – wiele części posiadamy na stanie magazynowym i możemy wysłać je do klienta lub wskazanego serwisu praktycznie od ręki. W nagłych sytuacjach możemy również zlecić dostawę bezpośrednio od producenta, tak by klient mógł odebrać zamówiony towar już w 24 godziny od zamówienia. Wiele z oferowanych części zamiennych posiadamy w magazynie i jesteśmy w stanie wysłać je klientowi od ręki.

Jak zamawiać części do żurawi HMF?

Zachęcamy właścicieli żurawi do kontaktu z naszym działem serwisowym – wstępną diagnozę problemu jesteśmy zwykle w stanie wykonać na telefon. Jeśli w trakcie diagnozy okaże się, że usterka wynika ze zużycia jakiegoś elementu eksploatacyjnego, poprosimy klienta o przesłanie modelu, numeru seryjnego i roku produkcji urządzenia. Dane te można odczytać z tabliczki znamionowej znajdującej się na kolumnie hdsu. Można też wysłać zdjęcie tabliczki znamionowej – na adres mailowy, Messenger lub Whatsapp. Po sprawdzeniu dostępności części zostanie wykonana wycena i umówiony serwis w celu wymiany elementów.

Części zamienne do innych żurawi samochodowych

Nasz prężnie rozwijający się dział części zamiennych, dzięki wieloletniemu doświadczeniu i rozległym kontaktom w branży jest w stanie oferować nie tylko części zamienne do żurawi HMF, ale także: części zamienne do żurawi Fassi, części zamienne do żurawi Hiab, części zamienne  do żurawi Palfinger, części zamienne do żurawi Effer, części zamienne do żurawi Atlas. Wymiany części może dokonać nasz wyspecjalizowany zespół serwisowy, który świadczy usługi na terenie całego kraju. Zachęcamy do kontaktu z działem części zamiennych w celu uzyskania wyceny interesujących Państwa elementów!

Części zamienne do zwyżek ISOLI

Ponieważ od 2019 roku firma HMF Polska Sp. z o.o. jest wyłącznym i oficjalnym przedstawicielem marki ISOLI w Polsce, to w naszej ofercie znajdziecie Państwo również części zamienne do podnośników koszowych tej marki. Wszystkie części do zwyżek ISOLI, które mamy w swojej ofercie są częściami oryginalnymi, sprowadzanymi prosto od producenta z Włoch – czas realizacji zamówienia wynosi ok. 2-3 dni roboczych. Części objęte są 12-miesięczną gwarancją. W celu sprawdzenia dostępności  wybranych części i uzyskania oferty cenowej, prosimy o kontakt z działem części zamiennych HMF z podaniem modelu zwyżki, numeru seryjnego i roku produkcji urządzenia. Dane te znajdą Państwo na tabliczce znamionowej urządzenia. Podobnie jak w przypadku żurawi samochodowych – również w przypadku zwyżek oferujemy klientowi doradztwo i pomoc w wyborze części zamiennych, w diagnostyce usterki, a także w wymianie elementów eksploatacyjnych.

Jakie części zamienne do podnośników koszowych mamy w ofercie?

 • Uszczelnienia do zwyżek
 • Elektrozawory do podnośników
 • Łańcuchy prowadników
 • Sekcje zaworowe
 • Siłowniki
 • Filtry oleju
 • Czujniki do zwyżek
 • Tuleje
 • Elementy konstrukcyjne do zwyżek

Jak przedłużyć żywotność żurawia?

Części zamienne do żurawi i zwyżek są elementami eksploatacyjnymi, które ulegają naturalnemu zużyciu. Ich żywotność zależy od użytkowania i regularnej konserwacji. By przedłużyć żywotność żurawia oraz części eksploatacyjnych warto dbać o regularne przeglądy. Zaleca się wykonywania przeglądów konserwacyjnych żurawia co 60 dni, przeglądów konserwacyjnych zwyżki co 30 dni. Przeglądy wykonuje zespół serwisowy HMF. W trakcie przeglądu wykonywane są czynności konserwacyjne zgodne z DTR – między innymi: smarowanie, sprawdzenie szczelności układu hydraulicznego, sprawdzenie poprawności działania ogranicznika udźwigu, sprawdzenie stanu technicznego cięgien nośnych i ich zamocowań, sprawdzenie stanu konstrukcji nośnej. Przeglądy konserwacyjne każdorazowo wpisywane są do dziennika konserwacji żurawia lub dziennika konserwacji zwyżki HMF. Warto pamiętać o tym, że nasz serwis wykonuje przeglądy nie tylko żurawi HMF, ale także przeglądy UDT  żurawi Faasi, przeglądy UDT żurawi Palfinger, przeglądy UDT żurawi Hiab, przeglądy UDT żurawi Effer, przeglądy UDT żurawi Atlas. Przeglądy konserwacyjne można oczywiście połączyć z wymianą części lub naprawą żurawia – w celu uzgodnienia terminu zachęcamy do telefonicznego lub mailowego kontaktu z naszym serwisem.   
HMF Żurawie samochodowe

Prawie skończone…

Potwierdź adres e-mail   Aby ukończyć proces subskrypcji kliknij w link przesłany na Twój adres e-mail   HMF Polska Sp. z o.o. ul. Legionów Polskich 1a 32-065 Krzeszowice

Dodaj do książki adresowej Powrót do strony
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
?>