Żurawie samochodowe – wszystkie produkty HMF Polska

Żurawie HMF – jedyne takie żurawie na rynku

HMF to czołowy producent żurawi przeładunkowych na świecie. W duńskim parku maszynowym każdego roku powstają maszyny, które znajdują zastosowanie w branży przeładunkowej, transportowej, energetycznej, komunalnej, drogowej – nie tylko w Europie, ale i na całym świecie! Żurawie samochodowe marki HMF wyróżniają się wysoką jakością wykonania, trwałą i stabilną konstrukcją, a także wyjątkowym systemem EVS, który zapewnia bezpieczeństwo dla operatora przez cały czas pracy hdsem. Jakie żurawie HMF Polska ma w swojej ofercie? Szukając odpowiedniego sprzętu dla siebie, warto przede wszystkim zajrzeć do działu REALIZACJE na naszej stronie internetowej i obejrzeć zdjęcia już wydanych maszyn. Można w ten sposób znaleźć ciekawe inspiracje dla siebie i przykłady innowacyjnych rozwiązań, których być może wcześniej nie braliśmy pod uwagę. Zachęcamy też do kontaktu z naszym działem handlowym – nasz doświadczony zespół z wieloletnim doświadczeniem w branży będzie w stanie odpowiedzieć na wszystkie państwa pytania i dobrać taką konfigurację żurawia, która najlepiej odpowie na potrzeby państwa firmy.

Żurawie z koszem do branży energetycznej

HMF Polska z branżą energetyczną współpracuje od wielu lat. Napowietrzne linie energetyczne wymagają stałej obsługi, do której potrzebne są żurawie koszowe lub zwyżki koszowe. Wiele firm energetycznych do budowy, przebudowy, czy konserwacji napowietrznych linii energetycznych wykorzystuje żurawie samochodowe. Taki sprzęt sprawdza się doskonale podczas prac przy liniach niskiego napięcia. HMF Polska ma w swojej ofercie żurawie małe – np. model HMF 1120, żurawie średnie w klasie 13-28 tm (popularny model do energetyki to np. żuraw HMF 2120, który może zostać dodatkowo wyposażony we fly-jib zwiększający zasięg żurawia) oraz żurawie z koszem duże w klasie 32-95tm – i to właśnie te modele są najchętniej wybierane przez naszych klientów. Wśród dużych żurawi samochodowych znajdziemy takie modele jak HMF 3220, HMF 4020, HMF 5020, HMF 7020 (dawniej ODYN –6020), czy HMF 9020 (dawniej HMF 8520 – popularnie zwany THOREM). Wśród ciekawych realizacji dla branży energetycznej można znaleźć żurawie samochodowe (hdsy) zamontowane na podwoziu STAR, TATRA, Mercedes UNIMOG, czy Mercedes ZETROS – zdecydowanie warto przyjrzeć im się z bliska!

Żurawie komunalne

Żurawie samochodowe – popularne hdsy znajdują również szerokie zastosowanie w branży komunalnej. Przykładami udanych realizacji mogą być np.:
  • Żuraw HMF 1730 K3 na podwoziu Scania z otwieraczem do kontenerów i śmieciarką. Taki żuraw znakomicie sprawdza się przy opróżnianiu dzwonów na odpady segregowalne – może podnieść dzwon, przenieść go nad śmieciarkę, otworzyć spód dzwonu i opróżnić go bezpośrednio do zbiorczego kontenera.
  • Żuraw HMF 975 K2 na podwoziu VOLVO z hakowcem i pojemnikiem kontenerowym z plandeką to kolejny przykład popularnego rozwiązania wśród żurawi komunalnych. W otwartym kontenerze mogą być przewożone odpady segregowalne, które w każdej chwili można przykryć plandeką. Zastosowanie hakowca pozwala na łatwy załadunek i rozładunek kontenera. W razie potrzeby można też wymienić pełny kontener na pusty, by kontynuować pracę bez niepotrzebnych przestojów.
  • Kolejny żuraw komunalny, na który warto zwrócić uwagę to model 735 K2 na podwoziu Mercedes Axor z lemieszem do śniegu i posypywarką. Takie połączenie doskonale sprawdza się zimą, gdy utrzymanie dróg i posesji staje się priorytetem dla każdej jednostki terenowej gospodarki komunalnej. Warto przy tym pamiętać ,że taki pojazd jest pojazdem wielofunkcyjnym i może być wykorzystywany nie tylko w ziemie, ale i przez cały rok. Wiosną posypywarkę można z powodzeniem zamienić na wywrotkę do transportu materiałów sypkich, wyposażony w chwytak może przydać się do melioracji rowów, wyposażony w wiertnicę sprawdzi się znakomicie podczas stawiania słupków ogrodzeniowych.
  • Innym przykładem udanej realizacji z działu żurawi komunalnych jest HMF 735 K2 z cysterną do przewozu wody pitnej. W tym przypadku również mamy do czynienia z maszyną wielofunkcyjną – cysterna może być w każdej chwili zastąpiona wywrotką, która posłuży do transportu różnorodnych materiałów. Ich załadunek i rozładunek przy użyciu żurawia będzie dla operatora prawdziwą przyjemnością.
  • Wśród realizacji dla branży komunalnej wyróżnia się też żuraw z chwytakiem do reycklingu. Dostępne są wersje z zabudowami wymiennymi typu BDF lub zabudową kontenerową. Czerpak tego rodzaju znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim przy załadunku złomu, można go również wykorzystać do ładowania różnorodnych odpadów, czy gałęzi bądź zarośli.

Żurawie do pomocy drogowej

Żurawie samochodowe marki HMF znajdują też zastosowanie w branży drogowej. HDS zamontowany za kabiną i laweta do duet doskonały. Jeśli zdarzenie drogowe z udziałem samochodu osobowego zakończyło się dachowaniem, wywrotką lub zepchnięciem pojazdu do rowu, niezbędne może być wyciągnie go z użyciem dźwigu samochodowego. Laweta wyposażona w HDS (np. model HMF 1730) poradzi sobie z takim zadaniem znakomicie. Jeśli w grę wchodzi jednak holowanie pojazdów ciężarowych, tu zastosowanie znajdzie holownik z żurawiem o większym udźwigu – np. model HMF 3452. W naszych realizacjach nie brakuje też pojazdów wykonanych dla przedsiębiorstw zajmujących się utrzymaniem autostrad. W tym wypadku klientom zależało na jak najszerszym zastosowaniu pojazdu – w związku z tym możemy podziwiać następującą konfigurację – HDS marki HMF+lemiesz do śniegu + posypywarka + skrzynia ładunkowa.

Żurawie do branży transportowej

Duże żurawie samochodowe w klasie 32-95 tm wykorzystywane są przede wszystkim w branży transportowej. Ładunki gabarytowe, transport kontenerów – to zadania, z którymi takie maszyny zmagają się każdego dnia. Mocna, stabilna konstrukcja, duży udźwig, a do tego doskonały i w pełni bezpieczny system EVS – to ich największe zalety. Żurawie samochodowe (hds) dźwigające duże ładunki to już niemal w 100% żurawie sterowane radiowo. Dzięki zastosowaniu EVSa operator może w pełni skupić się na swojej pracy, nie myśląc o konieczności monitorowania przechyłu samochodu. Co ważne, dzięki EVSowi załadunek lub rozładunek w wymagającym, nierównym terenie lub w wąskich ulicach, czy na placu budowy pomiędzy innymi przeszkodami nie stanowi najmniejszego problemu. EVS na bieżąco dokonuje analizy masy ładunku i masy samochodu, zapewniając operatorowi bezpieczeństwo i chroniąc pojazd przed nadmiernym przechyłem. EVS staje się w branży transportowej standardem, bez którego ciężko wyobrazić sobie komfortową, a co najważniejsze bezpieczną pracę.   
HMF Żurawie samochodowe

Prawie skończone…

Potwierdź adres e-mail   Aby ukończyć proces subskrypcji kliknij w link przesłany na Twój adres e-mail   HMF Polska Sp. z o.o. ul. Legionów Polskich 1a 32-065 Krzeszowice

Dodaj do książki adresowej Powrót do strony
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
?>