Żurawie samochodowe – wszystkie produkty HMF Polska

Żurawie HMF – jedyne takie żurawie na rynku

HMF to czołowy producent żurawi przeładunkowych na świecie. W duńskim parku maszynowym każdego roku powstają maszyny, które znajdują zastosowanie w branży przeładunkowej, transportowej, energetycznej, komunalnej, drogowej – nie tylko w Europie, ale i na całym świecie! Żurawie samochodowe marki HMF wyróżniają się wysoką jakością wykonania, trwałą i stabilną konstrukcją, a także wyjątkowym systemem EVS, który zapewnia bezpieczeństwo dla operatora dźwigu przez cały czas pracy hdsem. Jakie żurawie HMF Polska ma w swojej ofercie? Szukając odpowiedniego dźwigu samochodowego dla siebie, warto przede wszystkim zajrzeć do działu REALIZACJE na naszej stronie internetowej i obejrzeć zdjęcia już wydanych maszyn. Można w ten sposób znaleźć ciekawe inspiracje i przykłady innowacyjnych rozwiązań, których być może wcześniej nie braliśmy pod uwagę. Zachęcamy też do kontaktu z naszym działem handlowym – nasz wykwalifikowany zespół z wieloletnim doświadczeniem w branży będzie w stanie odpowiedzieć na wszystkie państwa pytania i dobrać taką konfigurację żurawia hds, która najlepiej odpowie na potrzeby państwa firmy.

Żurawie hds z koszem do branży energetycznej

HMF Polska z branżą energetyczną współpracuje od wielu lat. Napowietrzne linie energetyczne wymagają stałej obsługi, do której potrzebne są żurawie koszowe lub podnośniki koszowe. Wiele firm energetycznych do budowy, przebudowy, czy konserwacji napowietrznych linii energetycznych wykorzystuje żurawie samochodowe. Taki sprzęt sprawdza się doskonale podczas prac przy liniach niskiego napięcia. HMF Polska ma w swojej ofercie żurawie hds małe – np. model HMF 1120, żurawie hds średnie w klasie 13-28 tm (popularny model do energetyki to np. dźwig HMF 2120, który może zostać dodatkowo wyposażony we fly-jib zwiększający zasięg żurawia przenośnego) oraz żurawie hds z koszem duże w klasie 32-95tm – i to właśnie te modele są najchętniej wybierane przez naszych klientów. Wśród dużych żurawi samochodowych znajdziemy takie modele jak HMF 3220, HMF 4020, HMF 5020, HMF 7020 (dawniej ODYN –6020), czy HMF 9020 (dawniej HMF 8520 – popularnie zwany THOREM). Wśród ciekawych realizacji dla branży energetycznej można znaleźć żurawie samochodowe (hdsy) zamontowane na podwoziu STAR, TATRA, Mercedes UNIMOG, czy Mercedes ZETROS – zdecydowanie warto przyjrzeć im się z bliska!

Żurawie hds komunalne

Żurawie samochodowe – popularne hdsy znajdują również szerokie zastosowanie w branży komunalnej. Przykładami udanych realizacji mogą być np.:
  • Żuraw hds HMF 1730 K3 na podwoziu Scania z otwieraczem do kontenerów i śmieciarką. Taki żuraw znakomicie sprawdza się przy opróżnianiu dzwonów na odpady segregowalne – może podnieść dzwon, przenieść go nad śmieciarkę, otworzyć spód dzwonu i opróżnić go bezpośrednio do zbiorczego kontenera.
  • Dźwig samochodowy HMF 975 K2 na podwoziu VOLVO z hakowcem i pojemnikiem kontenerowym z plandeką to kolejny przykład popularnego rozwiązania wśród żurawi komunalnych. W otwartym kontenerze mogą być przewożone odpady segregowalne, które w każdej chwili można przykryć plandeką. Zastosowanie hakowca pozwala na łatwy załadunek i rozładunek kontenera. W razie potrzeby można też wymienić pełny kontener na pusty, by kontynuować pracę bez niepotrzebnych przestojów.
  • Kolejny żuraw hds komunalny, na który warto zwrócić uwagę to model 735 K2 na podwoziu Mercedes Axor z lemieszem do śniegu i posypywarką. Takie połączenie doskonale sprawdza się zimą, gdy utrzymanie dróg i posesji staje się priorytetem dla każdej jednostki terenowej gospodarki komunalnej. Warto przy tym pamiętać ,że taki pojazd jest pojazdem wielofunkcyjnym i może być wykorzystywany nie tylko w ziemie, ale i przez cały rok. Wiosną posypywarkę można z powodzeniem zamienić na wywrotkę do transportu materiałów sypkich, wyposażony w chwytak może przydać się do melioracji rowów, wyposażony w wiertnicę sprawdzi się znakomicie podczas stawiania słupków ogrodzeniowych.
  • Innym przykładem udanej realizacji z działu żurawi komunalnych jest dźwig HMF 735 K2 z cysterną do przewozu wody pitnej. W tym przypadku również mamy do czynienia z maszyną wielofunkcyjną – cysterna może być w każdej chwili zastąpiona wywrotką, która posłuży do transportu różnorodnych materiałów. Ich załadunek i rozładunek przy użyciu żurawia będzie dla operatora prawdziwą przyjemnością.
  • Wśród realizacji dla branży komunalnej wyróżnia się też żuraw samochodowy z chwytakiem do reycklingu. Dostępne są wersje z zabudowami wymiennymi typu BDF lub zabudową kontenerową. Czerpak tego rodzaju znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim przy załadunku złomu, można go również wykorzystać do ładowania różnorodnych odpadów, czy gałęzi bądź zarośli.

Żurawie do pomocy drogowej

Żurawie samochodowe marki HMF znajdują też zastosowanie w branży drogowej. HDS zamontowany za kabiną i laweta do duet doskonały. Jeśli zdarzenie drogowe z udziałem samochodu osobowego zakończyło się dachowaniem, wywrotką lub zepchnięciem pojazdu do rowu, niezbędne może być wyciągnie go z użyciem dźwigu samochodowego. Laweta wyposażona w HDS (np. model HMF 1730) poradzi sobie z takim zadaniem znakomicie. Jeśli w grę wchodzi jednak holowanie pojazdów ciężarowych, tu zastosowanie znajdzie holownik z żurawiem o większym udźwigu – np. model HMF 3452. W naszych realizacjach nie brakuje też pojazdów wykonanych dla przedsiębiorstw zajmujących się utrzymaniem autostrad. W tym wypadku klientom zależało na jak najszerszym zastosowaniu pojazdu – w związku z tym możemy podziwiać następującą konfigurację – HDS marki HMF+lemiesz do śniegu + posypywarka + skrzynia ładunkowa.

Żurawie do branży transportowej

Duże żurawie samochodowe w klasie 32-95 tm wykorzystywane są przede wszystkim w branży transportowej. Ładunki gabarytowe, transport kontenerów – to zadania, z którymi takie maszyny zmagają się każdego dnia. Mocna, stabilna konstrukcja, duży udźwig, a do tego doskonały i w pełni bezpieczny system EVS – to ich największe zalety. Żurawie samochodowe (hds) dźwigające duże ładunki to już niemal w 100% żurawie sterowane radiowo. Dzięki zastosowaniu EVSa operator dźwigu może w pełni skupić się na swojej pracy, nie myśląc o konieczności monitorowania przechyłu samochodu. Co ważne, dzięki EVSowi załadunek lub rozładunek w wymagającym, nierównym terenie lub w wąskich ulicach, czy na placu budowy pomiędzy innymi przeszkodami nie stanowi najmniejszego problemu. EVS na bieżąco dokonuje analizy masy ładunku i masy samochodu, zapewniając operatorowi dźwigu bezpieczeństwo i chroniąc pojazd przed nadmiernym przechyłem. EVS staje się w branży transportowej standardem, bez którego ciężko wyobrazić sobie komfortową, a co najważniejsze bezpieczną pracę.

Dźwigi żurawie budowalne

W tej kategorii znajdziemy różnorodne modele z niemal całej gamy żurawi HMF. Nieduże hdsy – HMF 810K sprawdzają się w składach budowlanych podczas rozładunku i załadunku towaru. Żurawie średnie z siodełkiem np. HMF 2210-L3 TS JOY to świetne rozwiązanie np. dla producentów kostki brukowej. Górne stanowisko sterownicze pozwala operatorowi mieć pełną kontrolę nad załadunkiem. Znajdziemy tu też duże żurawie takie jak HMF 2820, HMF 3220, HMF 4020, czy HMF 5020.Dla naszych klientów z branży budowlanej realizujemy kontrakty z zabudową skrzyniową lub z wywrotką – wszystko zależy bowiem od oczekiwań i potrzeb klienta. Rozwiązaniem, które zasługuje na szczególną uwagę, są hdsy HMF zamontowane na konsoli. To wyjątkowe rozwiązanie, które ciągle jeszcze jest mało doceniane w Polsce, a szkoda! Konsola z żurawiem samochodowym idealnie sprawdzi się bowiem nie tylko w branży budowlanej, ale też w przedsiębiorstwach wielobranżowych. Operator dźwigu może w dowolnej chwili zamontować lub zdemontować żuraw przenośny, by pozostawić go na placu i móc w pełni korzystać z wywrotki i kiprować nią na trzy strony. Zalety? Dźwig samochodowy jest poddany mniejszej eksploatacji, więc nie niszczy się tak szybko, po zdemontowaniu hdsa zwiększa się znacznie ładowność pojazdu. W tej opcji klient zamiast dwóch różnych pojazdów może mieć jeden wielofunkcyjny, by wykorzystywać go w zależności od swoich aktualnych potrzeb. Prawda, że sprytne?

Małe HDS na pojazdy do 3,5 tony

Żurawie samochodowe HMF 270-K i HMF 340-K to najmniejsze dźwigi hds w naszej gamie produktów. Modele te przeznaczone są do montażu na lekkich pojazdach do 3,5 tony. Nieduże hdsy o zwartej konstrukcji dostępne są w dwóch opcjach – ze sterowaniem ręcznym i ze sterowaniem radiowym SCANRECO. Oba hdsy w standardzie mają system bezpieczeństwa RCL. Do 2020 roku duńska fabryka dźwigów samochodowych HMF stosowała system RCL 5300, a od nowego roku żurawie HMF wyposażane są już w system RCL 5400. Żuraw HMF 270-K dostępny jest do wyboru z dwoma lub trzema ramionami wysuwanymi hydraulicznie, za to hds HMF 340-K można zamówić w wersji K3, czyli z trzema ramionami. Udźwig tego żurawia wynosi 435 kg na 7,1 metrach. Gdzie najlepiej sprawdzają się małe dźwigi samochodowe HMF? Wszędzie tam, gdzie potrzebny jest rozładunek niezbyt ciężkich materiałów – mogą to być składy budowlane, mogą to być place budowy (np. podczas budowy domku jednorodzinnego często jest konieczność przywiezienia i rozładowania materiału zakupionego w składzie czy markecie budowlanym), w przedsiębiorstwach ogrodniczych, jak również w branży komunalnej.  
HMF Żurawie samochodowe
Dodaj do książki adresowej Powrót do strony
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
?>