Grünig - uniwersalne maszyny komunalne

Uni-Truck - wielofunkcyjny pojazd GRÜNIG

Poszukujesz profesjonalnych maszyn przemysłowych, budowlanych lub komunalnych do sprzątania dużych powierzchni, transportu materiałów, usług zimowych lub pielęgnacji terenów zielonych? Po co inwestować w kilka maszyn, skoro możesz mieć GRÜNIG Uni-Truck – wielofunkcyjny pojazd, który we wzorowy sposób sprosta wszystkim tym wyzwaniom?

Uni-Truck to wszechstronny pojazd bazowy dla szerokiej gamy osprzętu. Może być używany jako wózek widłowy, ładowarka łopatowa, zamiatarka, układarka kostki brukowej, kosiarka, maszyna do konserwacji cmentarzy, pług śnieżnym, rozrzutnik soli – lista zastosowań jest bardzo długa!

Jednostki podstawowe:

 • Uni-Truck 4W905

 • Uni-Truck 4 W 1005 / 1200 kg

 • Uni-Truck Electro

Sweeping Fox - innowacyjna zamiatarka samojezdna

Sweeping Fox to innowacyjna, samobieżna zamiatarka, która czyści nie tylko dokładnie, ale też bezpyłowo! Drobny kurz, jest w trakcie pracy jest zgarniany do zintegrowanego z maszyną pojemnika – dodatkowo istnieje możliwość zastosowania urządzenia rozpylającego wodę, która dodatkowo wiąże pył.

Zaletą maszyny jest prosta, w pełni intuicyjna obsługa. Zamiatarka posiada tylko jeden pedał przyspieszenia do jazdy do przodu i do tyłu, co umożliwia precyzyjną obsługę maszyny nawet początkującym kierowcom. Zamiatarka wyposażona została w maszt podnoszący, który umożliwia opróżnianie pojemnika na brud bezpośrednio do wyższych pojemników na śmieci.

Dzięki zwrotnej konstrukcji Sweeping Fox doskonale poradzi sobie nawet w ograniczonej przestrzeni – na wąskich fragmentach placu, w długich korytarzach i wszelkich trudno dostępnych zakamarkach.

 

Oferujemy 3 modele zamiatarki samojezdnej do wyboru:

 

 • Sweeping Fox 1200
 • Sweeping Fox 1500
 • Sweeping Fox 2000

Szczotki zamiatające

Wykorzystaj szczotki zamiatające GRÜNIG​ z wózkiem widłowym, ładowarką kołową, ciągnkiem, pojazdem komunalnym, ładowarką. Zmodernizuj swój pojazd transportowy i znajdź dla niego nowe zastosowanie. Zaletą szczotek zamiatających jest szybki i bezproblemowy montaż – w zaledwie kilka sekund możesz podłączyć je do swojego urządzenia i przystąpić do czyszczenia placu zewnętrznego lub zamkniętej hali. Nie musisz już kupować zamiatarki wolnostojącej – jeśli dysponujesz innym urządzeniem – np. wózkiem widłowym, to szczotki zamiatające GRÜNIG​ będą dla Ciebie opcją idealną. Do wyboru masz:

 

 • Szczotki z pojemnikiem na śmieci: Gruz zebrany w zintegrowanym pojemniku na śmieci można opróżnić bezpośrednio do wysokiego kontenera na śmieci za pomocą masztu podnoszącego pojazdu transportowego.
 • Szczotki bez pojemnika na śmieci: doskonale sprawdzą się do zamiatania brudu, śniegu lub gruzu o dużej objętości, takiego jak jesienne liście lub odpadki papierowe.
 • Zamiatarka COMBI: zamiatarka kombinowana GRÜNIG z odłączanym pojemnikiem może być używana zarówno z pojemnikiem na śmieci, jak i bez, na przykład do odśnieżania lub zamiatania liści na ulicę.

Akcesoria zimowe

Akcesoria zimowe GRÜNIG​ pozwolą Ci jeszcze lepiej wykorzystywać maszyny, które już masz w swoim parku maszynowym. Zamień swój wózek widłowy, ładowarkę kołową, traktor w zamiatarkę do śniegu, rozsiewacz soli i granulatu lub w maszynę do odśnieżania chodników, by jeszcze lepiej zadbać o swoją posesję.

Do wyboru masz:

 • Pług śnieżny GRÜNIG: W zależności od rozstawu kół i mocy pojazdu transportowego zapewniamy lemiesze o szerokości od 1,50 m do 2,40 m. Nasze solidne lemiesze odśnieżają zimą do wysokości 0,75 m.
 • Zamiatarki do śniegu i brudu: wykorzystaj szczotki zamiatające GRÜNIG​ o każdej porze roku! Wiosną i latem używaj ich to czyszczenia posesji z kurzu i brudu, jesienią do usuwania opadłych liści, a zimą do zmiatania świeżego śniegu.
 • Rozsiewacze soli i granulatu: zamontuj na swoim pojeździe transportowym rozsiewacz GRÜNIG i zabezpiecz place i chodniki przed działaniem mrozu.
 • Dmuchawa do śniegu: do montażu na Uni-Truck, szerokość robocza 1,20 i 1,40 m. Grünig Uni-Truck z zamontowaną odśnieżarką bez wysiłku pokonuje śnieg dzięki wytrzymałemu bębnowi tnącemu i wysokowydajnemu napędowi hydraulicznemu. Ten sprzęt doskonale sprawdzi się nawet w bardzo surowych warunkach zimowych.

Kosiarki GRÜNIG

Zajmujesz się profesjonalnym zakładaniem ogrodów i szukasz kosiarki, która sprosta Twoim wymaganiom? Poznaj dwa niezawodne modele kosiarek GRÜNIG, które możesz użytkować z wielofunkcyjnym Uni-Truckiem, który możesz wyposażyć w specjalne opony do jazdy po trawie.

 

 • Kosiarka bijakowa pozioma: terenowy, zwrotny Uni-Truck z zatrzaskową kosiarką bijakową dociera nawet do trudno dostępnych miejsc i jest przeznaczony do mulczowania i koszenia obszarów intensywnie użytkowanych w ogrodnictwie i utrzymaniu zieleni. Idealnie nadaje się również do koszenia wyższych traw, zarośli, trzciny i gęstych chwastów. Specjalne noże udarowe mocowane wahadłowo są odporne na kontakt z grubszymi gałęziami i kamieniami.
 • Kosiarka z przednim sierpem: kosiarka pływająca dostosowuje się do nierówności terenu, zapewniając w ten sposób idealnie równy trawnik. Dzięki przedniej kosiarce rotacyjnej podłączanej do Uni-Truck możesz w mgnieniu oka tworzyć eleganckie trawniki i przycinać nawet duże sekcje do wysokości trawnika od 25 do 120 mm.

Osprzęt do pielęgnacji zieleni

Marzysz o gęstym, równo przystrzyżonym trawniku bez śladu chwastów? Osprzęt do pielęgnacji zieleni marki GRÜNIG sprawdzi się dla Ciebie idealnie! Zamiast kupować kilka różnorodnych maszyn, wybierz doskonały Uni-Truck i dobierz do niego wymienne akcesoria, których potrzebujesz. W każdej chwili możesz dokupić nowy osprzęt, by rozszerzyć zastosowanie swojego Uni-Trucka.

 

 • Glebogryzarka obrotowa: Hydraulicznie napędzany sterownica obrotowa do montażu z tyłu na Uni-Truck. Szerokość robocza 1,05 m
 • Odkurzacze do trawy i liści: oprócz kosiarki do podłącz do swojego Uni-Trucka odkurzacz do trawy i liści, który będzie zasysać skoszony trawnik bezpośrednio do pojemnika.
 • Zamiatarka do trawników: dokładnie usuwa liście i skoszoną trawę. Z przodu Uni-Trucka zamontuj kosiarkę, a z tyłu zamiatarkę i zadbaj o swój trawnik w trakcie jednej operacji.
 • Trymer do żywopłotu: hydrauliczne nożyce do żywopłotu z podwójnym nożem do Uni-Truck okażą się przydatne podczas pielęgnacji krzewów i żywopłotów.
 • Dmuchawa do liści: odkurzacz z wysokowydajną turbiną i bezpośrednim napędem 1-cylindrowego silnika benzynowego Hondy. Odessane liście są zbierane do 300-litrowego pojemnika, który opróżnia się przez otwarcie podstawy na zawiasach.
 • System nawadniający do systemu Uni-Truck: doskonale sprawdza się przy podlewaniu roślin wszędzie tam, gdzie nie ma bezpośredniego dostępu do zbiornika wodnego, np. parki, cmentarze, wysepki komunikacyjne, donice roślinne.

Inne akcesoria do Uni-Trucka

 • Łyżka do materiałów sypkich: znakomicie sprawdzi się do drobnych prac porządkowych – ładowania i zgarniania piasku, kamieni, żwiru, ziemi.
 • Przyczepa: kompaktowa przyczepa z tylną wywrotką przyda się zarówno przewożenia akcesoriów GRÜNIG, narzędzi ogrodniczych, sadzonek, ziemi, jak i materiałów sypkich, czy np. zebranych liści lub trawy.
 • Odchwaszczacz: pomoże usunąć chwasty z trudno dostępnych miejsc – cmenatarzy, parkingów, placów, chodników, przestrzeni przy krawężnikach i fasadach budynków.
 • Chwytak do siana i obornika: może być używany do usuwania obornika, ale także do transportu różnorodnych materiałów na fermach drobiu, w stajniach, zagrodach zoologicznych, w gospodarstwach rolnych.
 • Świder: sprawdzi się w pracach ogrodniczych i drobnych pracach budowlanych – podczas sadzenia drzew i krzewów, wykonywania parkanów i ogrodzeń.
 • Łyżka koparkowa: do tworzenia otworów ziemnych, rowów, wykopów.
 • Łuparka do drewna: dzięki napędowi hydraulicznemu szybko i sprawnie potnie przygotowane pniaki na mniejsze kawałki.
 • Agregat prądotwórczy: przyda się wszędzie tam, gdzie potrzebujesz użyć urządzeń elektrycznych a nie masz bezpośredniego dostępu do źródła zasilania.
 • Maszyna brukarska: Dzięki zatrzaskowej maszynie do układania nawierzchni, GRÜNIG Uni-Truck ze swoim przegubowym układem kierowniczym i napędem na wszystkie koła jest nieodzownym pomocnikiem na placu budowy
HMF Żurawie samochodowe
Dodaj do książki adresowej Powrót do strony
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
?>